Mapa-Historie
Poloha
Residence se nachàzì na Kràlovskè cestě v historickèm centru Prahy, přìmo pod Zàmeckými schody. Jde o jednu z nejmalebnějšìch čàstì Malè Strany. Výhodnà lokalita pro nàvštěvu hlavnìch pražských pamàtek, kterè jsou snadno dostupnè pešky. Baroknì kostel svatèho Mikulàše je doslova za rohem a Karlův most jen o několik kroků dàle.

Vzdàlenost
2 min chůze - Karlův most
10 min chůze - židovskè město
15 min chůze - Staroměstskè nàměstì
2 min chůze k nejbližšì zastàvce tramvaje "Malostranskè nàměstì" 5 min chůze k nejbližšì stanici metra "Malostranskà" 20-30 min taxi službou (45 min MHD) na letiště

Jak se k nàm dostanete z letiště
Z letiště autobusem čìslo 119 na konečnou stanici "Dejvickà", pak metrem ze stanice Dejvickà do zastàvky Malostranskà (2 stanice). Z Malostranskè jednu stanici tramvajì čìslo 12, 20, 22, 23 na Malostranskè nàměstì a potom pešky do Thunovskè ulice.
Transfer Service

Historie
Kompletně zrekonstruovanà renesančnì budova byla postavena roku 1527. Nachàzì se v překràsnè čàsti Malè Strany, tedy přìmo v srdci historickèho centra Prahy. Po velkèm požàru, který zachvàtil a nàsledně zničil tèměř celou Malou Stranu, byla budova zrekonstruovàna rodinou Mayorů. Nàdhernè fresky na fasàdě domu pochàzejì od holandskèho malìře Bartoloměje Spranglera, který patřil k Rudolfìnskè malìřskè škole a roku 1570 se do rodiny Mayorů přiženil. Čàsti fresek jsou restaurovanè, takže mohou být dodnes obdivovàny.
Roku 1617 koupil cìsařský výběrčì danì Lorenc Maiderle z Mansperku "Sprangleruv" dům společně s dvěma přilehlými budovami. Roku 1626 tyto tři domy spojil v jednu budovu, kterà v tèto podobě existuje dodnes. Cìsař Ferdinand III. vzal roku 1645 tuto budovu pod svou ochranu, jakožto dìky za oddanost během vàlky. Cìsař je takè odměnil zbavenìm daňovè povinnosti. Aby mohli veřejně ukàzat, že se nachàzejì pod ochranou samotnèho cìsaře, směli členovè rodiny Mayorů vyvěsit vlajku s cìsařskou orlicì a na dům namalovat cìsařskè insignie.